SSI Eğitmen Eğitimi

OWDcourses

 2018 Bodrum ITC için tıklayın…

SSI dünyasında, bir dalış profesyoneli için en önemli adımın yeni dalgıçlar yetiştirebilecek seviyeye yükselebilmesi olduğu düşünülür – SSI Open Water Eğitmeni.

Open Water Eğitmeninin misyonu dalışa yeni başlayanların dalış tecrübelerini geliştirmek ve onları dalışa tutkulu birer birey haline getirecek şekilde ilham verme ve etkilemektir. Eğitmen Yetiştirme Kursu (ITC) süresince perakende sektörü ve dalış endüstrisi bilgilerinizi arttıracak, öğretme becerilerinizi genişletecek, modern atölye çalışmaları ve pratik uygulamalarla profesyonel sunum ve satış tecrübelerinizi arttıracaksını.

SSI Eğitmen Yetiştirme zamana ayak uyduran yegane programdır. Bugünün dalış sektöründe rekabetçi kalabilmek için, program sürekli olarak güncellenmekte, dalış profesyonelleri en güncel bilgilerle donatılmalıdır. Yeni belgelendirilmiş bir SSI Open Water Eğitmeni başarılı bir çalışma ortamı yaratabilmek için gerekli bilgi ve becerilere sahip olduğundan emin olacaktır.

OPEN WATER EĞİTMENİ (OWE)

Dalış Kontrol Uzmanı seviyesinden sonra, Eğitmen Yetiştirme Kursuna başvurabilirsiniz. Kursu başarıyla tamamlayanlar Eğitmen Değerlendirme sınavına katılabilirler. Bu sınavı da geçenler Open Water Eğitmeni olarak sertifikalandırılırlar. Open Water Diver, Advanced Adventurer ve benzeri pek çok eğitimi verebilirler.


UZMANLIK EĞİTMENİ (UE)

Open Water Eğitmeni olduktan sonra Uzmanlık Eğitmeni olmak için çalışabilirsiniz. Bu seviyeyi Uzmanlık Eğitmeni seminerlerine kayılabilir ya da Uzmanlık Programlarını yetkili bir eğitmenle birlikte vererek alabilirsiniz. Eğer Eğitim Uzmanlığı’nız var ise bu haklar doğrudan Uzmanlık Eğitmenliği’ne yükseltilecektir.


ADVANCED OPEN WATER EĞİTMENİ (AOWE)

Toplam dört Uzmanlık Eğitmenliği aldığınızda ve 15 Uzmanlık sertifikası kestiğinizde sistem sizi otomatik olarak Advanced Open Water Eğitmeni seviyesine çıkartacaktır. Bu seviyede uzmanlıkların yanısıra Şnorkel Eğitmenliği eğitimi de verebilirsiniz.


DIVEMASTER EĞİTMENİ(DME)

Advanced Open Water Eğitmeni olarak Divemaster Eğitmeni olmaya adaysınız. Bu dalış profesyoneli kariyerinizde önemli bir adımdır! Bir DME Dalış Bilimi, Dalış Lideri ve Divemaster sertifikaları kesebilirsiniz.

DALIŞ KONTROL UZMANI EĞİTMENİ (DKUE)

Bir seminere katılarak belgenizi alırsınız. Şimdi Dalış Kontrol Uzmanları (Asistan Eğitmen) yetiştirebilir ve Eğitmen Yetiştirme Kursları (ITC)de asistanlık yapabilirsiniz. SSI Servis Merkezi tarafından Yükseltme ve Yatay Geçiş (xOver) eğitimini tamamladıktan sonra bir DKUE aynı zamanda Eğitmen Yatay Geçiş programları da düzenleyebilir.

Comments are closed.

  • Course Schedule